Fotogalerie

Pořad Štědrej večer nastal

Pořad Štědrej večer nastal

Pořad o době vánoční, Štědrém dnu a lidových zvycích tohoto času
Pořad Velikonoční čas nastává

Pořad Velikonoční čas nastává

Pořad pro dospělé o tom jak se v minulosti slavily Velikonoce, jaké zvyky se k nim vázaly, co se dělalo v době postní.
Pořad Od zrnka k chlebu

Pořad Od zrnka k chlebu

Pořad o tom, co práce a času našim předkům dalo, než se dostal na stůl chléb. Děti se v něm dozví o pěstování obilí, jeho ručním sklízení, mlácení, mletí obilí na mouku, zadělávání těsta i samotného pečení. K výše jmenovaným činnostem se pojí také lidové pověry, zvyky a samozřejmě i lidové písničky.
Pořad Zadudej, dudáčku

Pořad Zadudej, dudáčku

Komponovaný pořad pro dospělé, plný písniček a vyprávění, během něhož se posluchači vydají na krátký hudební výlet po různých krajích Čech, společně si zazpívají známé lidové písničky daných oblastí, dozví se zajímavosti o lidové muzice, dudách, ale i dalších nástrojích.
Pořad Šel tudy, měl dudy

Pořad Šel tudy, měl dudy

Pořad pro děti a mládež o dudácké tradici a lidové muzice. V jeho průběhu se diváci dozví nejen základní informace o daném tématu, ale uslyší i dudy a několik dalších hudebních nástrojů, z nichž některé si mohou sami vyzkoušet. Samozřejmě nechybí pěkné lidové písničky.
Pořad Advent v lidových zvycích

Pořad Advent v lidových zvycích

Pořad o předvánoční době - adventu. Děti se v něm dozví, co to je advent, ,jak jej lidé v minulosti prožívali, seznámí se s řadou lidových zvyků pojících se k této době. Mohou si vyzkoušet některé činnosti vztahující se přímo k tématu adventu a také si zazpívat.